O kobietach, dawniej i dziś

Rodzaj / forma wydarzenia

POGADANKA PRZY KAWIE

Świat się zmienia, czasy się zmieniają i zmienia się także kobieta. Na przestrzeni setek lat zmieniła się rola kobiet, ich życie, prawa i zainteresowania, powstało  wiele stereotypów. Porozmawiamy o kobietach na poważnie i z przymrużeniem oka, obalimy również kilka stereotypów. Będzie mądrze, zabawnie i … zaskakująco, bo taka właśnie jest współczesna kobieta.

Szekspir powiedział kiedyś „Kobieta jest falą”. Mówiąc te słowa, nie przewidział, ze będą one świetnie opisywały Joannę Gadomską, kobietę silną, odważną, aktywną, pomocną, pełną energii, poruszającą ludzi do działania, ale i łagodną, spokojną, dzielącą się zawsze swoim uśmiechem.

Joanna Gadomska to biolożka, autorka bloga i strony „Biologia z Blondynką”, gdzie dzieli się pomysłami na lekcje przyrodnicze, akcje, happeningi oraz imprezy ekologiczne i prozdrowotne. Na swojej stronie pozytywnie motywuje do własnego rozwoju, aktywności, poszukiwania szczęścia, a także nawołuje do pomagania innym oraz do działania na rzecz środowiska przyrodniczego. Członkini grupy Superbelfrzy.  Edukatorka z zakresu profilaktyki zdrowia oraz edukacji ekologicznej. Autorka licznych publikacji edukacyjnych, innowacji pedagogicznych, programów nauczania, scenariuszy zajęć i materiałów dydaktycznych. Pasjonatka pracy metodą projektu, twórczyni ogólnopolskich projektów „EKO-SZKOŁA”, „Stres a nasz mózg – walka do wygrania”, „Klasowa Wigilia bez plastiku” oraz licznych projektów lokalnych i szkolnych.  Nauczycielka biologii w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie.

Data

04.03.2020

Godzina:

17:00-18:30

Czas trwania:

1-1,5 godziny

Miejsce / lokalizacja

Kawiarnia CKiS w Koninie

Adres

ul. Okólna 47a, Konin

Wstęp

Ilość miejsc

Informacja na temat rezerwacji

Dane organizatora

 

 

Centrum Kultury i Sztuki
ul. Okólna 47a, Konin